اهداف نظريه بركت

شرح مختصر :

در طرح اصلاح نظام پولی، ریال از رده خارج شده و جای آن را واحد مبادله ای به نام “برکت” میگیرد.

“برکت” فی ذاته ارزشمند است و حاوی طلاست. در واقع یک کارت پرس شده حاوی یک گرم طلای 14 عیار ، به عنوان اسكناس، وسیله ی مبادلات میگردد. یک صدم گرم (یک سوت) طلا هم به عنوان پول خرد است.

برکت قابليت دارد كه ، در یک پروژه ی زمان بندی شده دو ساله، جایگزین ریال شده و در زمان ده سال، پول بین المللی گردد و دلار را حذف نمايد.

اهداف :

  • مبارزه با ربا به عنوان جنگ با خدا و به حاشیه راندن آن
  • بین المللی کردن واحد پولی “برکت” و نابودی دلار
  • جلوگیری از دزدي های قانونی بانک مرکزی
  • بی تاثیر کردن تحریم های پولی استکبار
  • از بین بردن وابستگی اقتصادی به دشمن
  • حذف تورم به عنوان دشمن کار و تولید

توجه : تنها يكي از اهداف فوق، ارزش جانفشاني دارد.

شايد در نگاه اول دستيابي به اهداف فوق ، تنها با تغيير سيستم پولي ناممكن بنمايد.

در مقالات  “بت شكن”   اثبات ميكنيم ؛ دستيابي اين اهداف با پول طلا امكان پذير است.

2333_irxmiwe

ضرورت طرح بحث :

اقتصاد بيمار ، جنگ با خدا ، باز گذاشتن دست كفار در تحريم و هشدارهاي شديد علما

اين فايل صوتي از استاد مصباح، مشوق ماست كه طرحي نو دراندازيم.

حضرت آيت الله مصباح يزدي در همايش ربا سال 85 ميفرمايند :  اين يك بخش از كارهايي است كه مي‏بايست تحقيقات و مطالعاتي انجام بگيرد و اطلاعاتي در اختيار قواي تصميمگيرنده، قانون گذار، و قوه مجريه قرار داده بشود. اين قسمت خيلي به ما طلبه‏ ها ارتباطي ندارد. البته پژوهشگران ما هم مي‏توانند در اين زمينه كمك هايي بكنند ولي اين وظيفه اصليشان نيست. آن چه به ما به عنوان محققين حوزه هست تحقيقات صادقانه علمي و ديني است صرفنظر از اينكه چه كساني از اين تحقيقات استفاده مي‏كنند، خوششان مي‏آيد يا نه، چه كساني نمي‏پسندند، و چه ارزش گذاري هايي نسبت به اين كارها مي‏شود. كساني مي‏گويند اين كارهاي مفيدي است، لازم است، بلكه ضرورت دارد، و كساني مي‏گويند اينها كارهاي تكراري است كه ده‏ها بار انجام گرفته و هيچ فايده‏اي ندارد، يا فعلاً در نظام اقتصادي كشور از اينها نمي‏شود بهره‏اي گرفت؛ احياناً بعضي‏ها مي‏گويند تاريخ مصرف اين تحقيقات گذشته است.

به هرحال ما به عنوان كساني كه وظيفه تحقيق در مسائل اقتصادي اسلامي به عهده‏مان آمده و اين مسئوليت را پذيرفته‌ايم، بايد سعي كنيم كه از امكانات بيشتري براي اين تحقيقات و پژوهش‏ها استفاده كنيم. اولاً از خودمان بيشتر مايه بگذاريم، بيشتر فكر كنيم، بيشتر مطالعه كنيم، بيشتر بحث كنيم، ارتباط برقرار كنيم با مراكز تحقيقات اقتصادي دنيا، مخصوصاً آنهايي كه جنبه اقتصاد اسلامي دارد، و نگران نباشيم از اينكه ديگران چه قضاوتي درباره ما خواهند كرد. ما بايد مطمئن باشيم كه تحقيق در اين مسائل از بهترين جهادهاي فرهنگي است، حالا ديگران چگونه از اينها استفاده كنند يا نكنند آن ديگر به ما به عنوان يك محقق مربوط نيست. ممكن است به يك عنوان ديگري به ما مربوط بشود، اما به عنوان يك محقق در اقتصاد به ما مربوط نيست كه چگونه از اين تحقيقات استفاده بشود يا نشود.

ما چند تا مطلب كلي داريم كه اينها را هيچگاه نبايد فراموش كنيم و بايد با توجه به اين پيش‌فرض‌ها تحقيقاتمان را ادامه داده، جهت و سمت و سو بدهيم. غفلت كردن از اين مطالب يقيني و واضح و قطعي گاهي انسان را در روند كار دچار اشتباه و انحراف و لغزش، و فراموش كردن هدف و چيزهايي از اين قبيل مي‏كند.

نكته اول اينكه اقتصاد كشور ما فعلاً مثل بسياري از كشورهاي ديگر و به احتمال قوي همه كشورهاي دنيا به مسئله‏ اي مبتلاست كه در اسلام به نام ربا ناميده مي‏شود. ما علي رغم گذشته بيش از يك ربع قرن از انقلاب اسلامي و تلاش هايي كه از طرف مراكز قانون گذاري و اجرايي انجام گرفته نتوانسته‌ايم از آن خلاص بشويم؛ علاوه بر اينكه بازار ما شديداً تحت تأثير اين عامل است و يك كار شايعي است.

 

در مقالات ديگر سايت “بت شكن” نتايج و تاثيرات استفاده از پول ثابت “بركت” را تبيين خواهيم كرد.

آماده ايم كليه مباحث مرتبط را در جلسات علمي و كرسي هاي آزادانديشي، مطرح و بررسي نمائيم.

یک نظر

  1. با ارئه نظرات خود ما را ياري فرمائيد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*

code