دلاريزه كردن معيشت جامعه با ماليات بر طلا

دلاريزه كردن معيشت جامعه با ماليات بر طلا :

حتما بارها از خود پرسيده ايد ؛ چطور ميشود كسي با درآمد حقوق اداره كار (حدود 800 هزار تومان) بتواند صاحب خانه شود؟

پاسخ به اين سوال در ابتدا غيرممكن به نظر ميرسد. البته در اين مقاله راه حل را به دست خواهيد آورد.

از تجربه شخصي خودم شروع ميكنم :

كافيست 10 سال به عقب برگرديد. سال 1383.  آن زمان هم همين شكاف وجود داشت. حقوق اداره كار 140 هزار تومان و يك خانه معمولي 30 ميليون تومان. يعني اگر كسي 214 ماه كار ميكرد و خرج نميكرد ميتوانست آن خانه را بخرد. 214 ماه يعني حدود 17 سال. هر كس با اين مسئله مواجه ميشد به اين نتيجه ميرسيد كه با كار نمتواند خانه دار شود و در نتيجه دلالي و ربا و مشکل ازدواج و …. بروز ميكرد.

اما من با توكل بر خدا در صنف طلا و جواهر اصفهان مشغول به كار شدم. از حقوق ماهيانه 140 هزار تومان، 40 هزار تومان هزينه ميكردم و با 100 هزار تومان ، ده گرم طلا ميخريدم.

نتيجتا در پايان سال 83 حدود 120 گرم طلا داشتم. زندگيم هم خوب و راحت گذشته بود. سال 84 حقوقم 150 هزار تومان و در پايان سال 120 گرم طلاي ديگر داشتم. اين رويه تا سال 1391 ادامه داشت.

در اواسط اين سال من يك كيلوگرم طلا داشتم و توانستم خانه ي موردنظرم را خريداري كنم.

.

به همه ي خوانندگان اين مطلب هم توصيه ميكنم به هيچ وجه ريال و دلار را به عنوان پس انداز انتخاب نكنيد. طلا مطمئن ترين و ماندگارترين پس انداز است و با هر سرمايه اي قابل خريداري ست.

يادتان باشد اكثر كساني كه خانه دار و مغازه دار و كارگاه دار شده اند، از طلاي خانوادگي شان استفاده كرده اند.

البته اگر به قصد هديه خريداري گردد، اكثر علما از خمس معافش كرده اند.

.

فرهنگ مردم كشور ما ، تمايل زيادي به پس انداز در قالب طلا دارد. اين فرهنگ در مقاطع مختلف تاريخي جامعه را از بروز بحران هاي اجتماعي نجات داده است. در واقع هوش فوق العاده اسلامي – ايراني ما، پس انداز در قالب طلا را هميشه ترجيح ميدهد.

مردم ما در برابر بحرانهاي پولي ريال ، با طلا واكسينه شده اند. همه ي خانواده ها خريد و نگهداري طلا را براي ثبات خانواده و زندگي مشترك ضروري ميدانند.

.

خطري كه در وضعيت فعلي معيشت و پس اندازهاي مردم را تهديد ميكند، ماليات بر طلاست.

دولت با 8% مالياتي كه بر خريد طلا وضع كرده ، اقبال جامعه به خريد طلا را كاهش ميدهد و به جاي آن جامعه را به خريد اوراق مشاركت با سود تضميني (ربا) معاف از ماليات ترغيب ميسازد.

ماليات بر سرمايه گذاري مردم در طلا يك اشتباه عميق استراتژيك است. وقتي عموم جامعه احساس كند براي خريد طلا به عنوان هديه و پس انداز ، بايد 8% اتلاف سرمايه داشته باشد، رغبت خود را به اين خريد كاهش ميدهد و به ريال متمايل ميشود.

بانك مركزي هم فرصت بيشتري براي دزدي از ارزش ريال پيدا ميكند و با چاپ و تايپ ريال بدون پشتوانه ، ارزش پس انداز مردم را ميربايد.

دلاريزه كردن معيشت جامعه با ماليات بر طلا

توضيح نمودار : اين نمودار وضعيت ده سال گذشته نسبت به ريال است. همه ي ما اين نمودار را درك ميكنيم و نتيجه ميگيريم كه طلا 1273% افزايش قيمت داشته است. سهام 769% و مسكن 572%  و ميانگين ساير قيمتها 402% و دلار 137% رشد قيمت در ده ساله ي 80 تا 90 داشته است.

سه نكته ي ضروري براي تبيين نمودار :

1- دلار بدون پشتوانه و ريال بدون پشتوانه، چاپ و تايپ شده اند و سرعت دستگاه پول چاپ كني ايران نسبت به نفوذ ريال، بيشتر از سرعت دستگاه هاي چاپ دلار نسبت به نفوذ دلار بوده است.

2- ارزش پس اندازهاي ريالي از دو طريق ربوده ميشود. يكي توسط فدرال رزرو آمريكا با چاپ دلار و دوم توسط بانك مركزي ايران با چاپ ريال.

3- در اين نمودار ريال ثابت گرفته شده و شاخص ها مقايسه شده اند در حاليكه ؛ بايد طلا را ثابت گرفت و ساير شاخص ها را با آن مقايسه كرد. در مقاله ي بعدي اين موضوع را بررسي خواهيم كرد كه اگر پول ايران به جاي ريال طلا بود ، در دهه ي 80 نمودار اقتصاد ايران چگونه ترسيم ميشد.

.

اگر ماليات طلا بر ارزش افزوده است بايد به ارزش افزوده آن يعني بر اجرت ساخت اعمال گردد. در اين صورت كسي كه به طلاي زيباتري علاقه دارد ماليات بيشتري ميدهد و كسي كه براي پس انداز طلا ميخرد مالياتي ندارد.

اگر دولت به اين موضوع اشراف دارد و عمدا قصد دارد پس انداز جامعه را به بخش هاي غير از طلا منتقل كند، خيانت بزرگي ست و بايد از آن جلوگيري گردد.

اگر ماليات بر طلا ندانسته و بدون توجه به اثرات مخربش تصويب شده ، لازم است بازنگري شده و ترغيب مردم به پس انداز در قالب طلا انجام گردد.

پس انداز و قرض در قالب طلا ، شرعي ترين و منطقي ترين نوع پس انداز در مقايسه با بانك و بورس و دلار است، گرچه دولت دوست ندارد. دولت ها ترجيح ميدهند پس انداز مردم پول كشور باشد تا بتوانند هر موقع خواستند از جيب مردم، سوء مديريت دولت را جبران نمایند.

.

شما فريب نخوريد.

4 نظر

 1. چند ايراد به طح شما :
  1- شما نمي توانيد طلا را به عنوان پس انداز مطرح كنيد و اسمش را هديه بگذاريد.
  2- خمس به مازاد درآمد و زكات هم به حد نصابش تعلق مي گيرد.

  اما نكات مثبت طرح :
  1- ارزش پس انداز بعد از خمس و زكات هم زياد است. اگر فرض كنيم همه مازاد درآمد باشد.
  2- زكات باعث رفع فقر در خانواده و فاميل و يا محله مان مي شود.
  3- خمس باعث تربيت نيروي طراح و مجري طرحههاي حلال مي شود. (دين شناس)
  درست است ؟

 2. سلام. الان حقوق اداره کار 1میلیون و 500هزار تومان است. مردم چطوری در یک ماه 10گرم طلا ذخیره کنندکه ، وقتی 1گرم طلا معادل500هزار تومان است ؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*

code