اشتغال در شرايط نظريه “بركت”

ابتدا يك مطلب كلي را بيان ميكنم كه در همه بخش هاي نظريه بركت موضوعيت دارد.

در مطالب سايت بت شكن بنا داريم، تاثيرات استفاده از پول طلا را به جاي پول اعتباري بررسي كنيم . بنابراين تاثير “بركت” بر اشتغال و فرهنگ كار به معناي حل مشكل بيكاري و بيكارگي نيست. در واقع ميخواهيم بگوئيم اگر “بركت” جاي “ريال” را بگيرد چه تاثراتي در بخش هاي مختلف خواهد داشت و اين تاثيرات مثبت است يا منفي.

160781

مقدمه فوق را به اين دليل بيان كردم كه بسياري از دوستان پس از مطالعه بخش هاي مختلف، اين انتقاد را وارد ميكنند كه مگر ميشود با تغيير واحد پولي ، اشتغال و يا فرهنگ كار را تغيير داد؟ اين مطلب صحيح است كه با تغيير واحد پولي نميتوان مشكل اشتغال را حل كرد، اما در اينجا قصد داريم تاثيرات مثبت و منفي را بررسي كنيم.

.

حد تعادل تامین امنیت شغلی همراه با حفظ راندمان کار (تناقض فعلي بازار كار)، با استفاده از واحد مبادلاتی “برکت” امکان پذیر است. با توجه به حذف پول بدون پشتوانه و با از بین رفتن چرخه ی تورم و رکود، نوسانات اشتغال حذف میشوند.

با از بین رفتن نوسان تحمیلی اشتغال، امنیت شغلی تا حد مطلوبی افزایش میابد بدون آنکه نیازی به استخدام رسمی دولتي باشد.

موضوع دیگر در اشتغال، نوع شاخص گذاری ست. جلوگیری سیستماتیک از اشتغال زنان در شغل های غیرضروری، یک راهکار مناسب برای بهبود سطح اشتغال است. همچنین در آمارگيري، مشاغلی که وجود دارند ولی نیروی کار برای آنها نیست باید در نظر گرفته شوند. در بسياري از موارد، نياز به نيروي كار وجود دارد ولي نيروي كار متخصص و متعهد پيدا نميشود.

ضمنا استفاده از شاخص اشتغال مستقل هم لازم است. زیرا اجیر شدن در کار مکروه است و باید کمرنگ گردد و خود عاملي براي رشد بنگاه هاي اقتصادي كوچك و چابك است.

با اصلاح واحد پولی، عواملی که دلالی و عملیات پولی را با ارزش تر از کار میکنند، حذف میشوند و سطح اشتغال بالا خواهد رفت.

عامل اصلی ارزشمند شدن دلالي نسبت به كار، تورم است که با استفاده از پول برکت، تورم به صفر میرسد. عامل ديگر رباست که به حداقل ممکن کاهش میابد. همچنين عامل کم شدن ارزش پول ملی و دلار جهانی ست که این دو عامل هم حذف میشوند.

رانت اقتصاد دولتی در الگوی برکت محور از بین میرود. سود بانکی به عنوان عامل از بین برنده ی مزیت اقتصادی تولید حذف میشود.

بنابراین عوامل منفی و موانع تاثیرگذار بر فرهنگ کار از بین میروند. اما عوامل مثبت و فرهنگ ساز کار ، باید در شاخص های اقتصادی تقویت شوند. شاخص قرض و شاخص قناعت در نظام پولی جدید، کار را به عنوان ارزش مطرح میکند و مقدار پول برکت، معرف مقدار ارزش افزوده کار است.

وقتی کار به طور نظام مند باارزش شد، فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی هم به کمک آمده و پتانسیل های ملی و جهانی را فعال میکند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*

code