با پول طلا ؛ انقلاب امام خمینی زنده خواهد شد و اوج خواهد گرفت.

با پول طلا ؛ ربا را نابود کنید.

Bank_reba_botshekanمصاحبه ی شیخ عمران نزار حسین ؛ حقایقی از جنایات پول اعتباری را آشکار میسازد.

شیخ عمران نزار حسین اندیشمند مسلمان مقیم آمریکا ضمن تشریح مکانیزم مرگ نظام پولی مبتنی بر دلار، از یک پیام برای حضرت امام خامنه ای خبر داد و گفت: هیچ کشوری مانند ایران در سراسر جهان وجود ندارد که جرأت کند نظام پولی و بانکی جهانی را به چالش بکشد.

زندگینامه :

شیخ عمران نزار حسین؛ متخصص در سیاست، اقتصاد، معادشناسی، مسائل اجتماعی و اقتصادی-سیاسی مدرن است. وی نویسندهٔ دهها کتاب در این زمینه‌ها بوده که همواره با استقبال بین‌المللی مواجه شده است. از جمله آثار او کتاب پرفروش «اورشلیم (بیت‌المقدس) در قرآن» است.

شیخ عمران نزار حسین، محقق، فیلسوف و نویسنده مسلمان حنفی مسلک، زاده سال 1942 در کشور ترینیداد در دریای کارائیب است. نیای او جزء مهاجران هندی این سرزمین بوده است.

وی مدتی در مؤسسهٔ علمیه در کراچی به تحصیل مشغول شد؛ سپس در مقاطع بالاتر در مؤسسه‌های مختلفی چون دانشگاه کراچی، دانشگاه هند غربی، دانشگاه الازهر و مؤسسه تحصیلات تکمیلی روابط بین‌الملل سوئیس به تحصیل پرداخت. همچنین او برای چندین سال به‌عنوان مسئول خدمات خارجی وزارت امور خارجهٔ دولت ترینیداد و توباگو کار می‌کرد، اما کارش را در سال 1985 برای وقف زندگی‌اش در راه رسالت اسلام ترک کرد.

عمران حسین مدت 10 سال در نیویورک زندگی کرد؛ طی این مدت به‌عنوان مدیر مطالعات اسلامی برای کمیتهٔ مشترک سازمانهای مسلمان نیویورک کار می‌کرد. وی در مورد اسلام در بسیاری از دانشگاههای آمریکایی و کانادایی، کالجها، کلیساها، کنیسه‌ها، زندانها، سالنهای اجتماعی و غیره سخنرانی کرد. او در مدت اقامت در امریکا مدیر مؤسسهٔ اسلامی برای تعلیم و تحقیقات در میامی، فلوریدا و مدیر دعوت برای تنظیم اسلامی در آمریکای شمالی بود. وی همچنین در مباحثات با عالمان مسیحی و یهودی در امریکا به‌عنوان نمایندهٔ اسلام شرکت کرد؛ برای مدتی امام «مسجد دارالقرآن لانگ آیلند» نیویورک بود؛ و همچنین ده سال متوالی، هر ماه یک بار در مقر سازمان ملل در منهتن امامت و خطابهٔ نمازجمعه را بر عهده داشت.

وی هفته گذشته با حضور در خبرگزاری تسنیم، در گفتگویی خواندنی درخصوص «نظام پولی بین‌المللی» اظهارنظر کرد. این مصاحبه تقدیم خوانندگان می‌شود.

%با توجه به اهمیت این مصاحبه ؛ بت شکن نظرات خود را در خلال مطلب بیان میدارد.%

 reba_bazar_dolat

** بردگی ملتها، حاصل نظام اقتصادی ربوی جهانی

تسنیم: ما یک دوره کامل نقد نظام پولی و بانکداری بدون ربا را در قالب یک پرونده برای آسیب‌شناسی، عارضه‌یابی و ارائه راه حل در خبرگزاری تسنیم پی گرفته‌ایم. برای مقدمه از این نقطه شروع کنیم که در قرآن تعابیری درباره ربا می‌بینیم که برای هیچ موضوع دیگری نداریم؛ مثل «جنگ با خدا» که می‌فرماید «فَأْذَنُوا بِحَرْبٍ مِّنَ اللَّهِ وَرَسُولِهِ»(بقره 279) یا مثلاً می‌فرماید کسی که ربا می خورد بلند نمی‌شود مگر همانند کسی است که شیطان وی را دیوانه کرده است «الَّذِینَ یَأْكُلُونَ الرِّبَا لاَ یَقُومُونَ إِلاَّ كَمَا یَقُومُ الَّذِی یَتَخَبَّطُهُ الشَّیْطَانُ مِنَ الْمَسِّ»؛ و تعابیر تند دیگر. این برخورد سخت و خشن قرآن با مقوله ربا که در موضوعات دیگر سابقه ندارد به‌خاطر چیست؟ با این توضیح که می‌خواهیم این مقدمه‌ای برای ورود به بحث بانکداری و موضوع پول باشد.

%بت شکن : پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : يك درهم ربا نزد خداوند عزّ و جلّ بدتر از هفتاد بار زنا كردن است كه همه آنها با محارم و در خانه خدا باشد . (من لا یحضر الفقیه)%

شیخ عمران نزار حسین : از اینکه در ایران هستم خرسند بوده و از خبرگزاری تسنیم برای دعوتی که از من داشتند قدردانی می‌کنم.

پاسخ به این سؤالات را در قرآن می‌توان پیدا کرد. در سوره روم (آیه 39) خدای متعال این موضوع را توضیح داده است. می‌فرماید «وَ ما آتَیْتُمْ مِنْ رِباً لِیَرْبُوَا فی‏ أَمْوالِ النَّاسِ» یعنی کسانی که در تراکنشهای ربوی سرمایه‌گذاری می‌کنند «فَلا یَرْبُوا عِنْدَ اللَّهِ» این روش سرمایه‌هایتان را نزد خدا بالا نمی‌برد؛ اما سرمایه‌ای که به‌عنوان زکات داده می‌شود «وَ ما آتَیْتُمْ مِنْ زَکاةٍ» که در آن رضای خدا را طلب می‌کنید «تُریدُونَ وَجْهَ اللَّهِ» چندین برابر می‌شود «فَأُولئِکَ هُمُ الْمُضْعِفُونَ». می‌بینیم قرآن تفاوت بزرگی میان زکات و ربا قائل شده است.

بنابراین این موضوع خیلی مهم است که تفاوت میان زکات و ربا به‌خوبی درک شود تا بتوان فهمید چرا تا این اندازه ربا ممنوع شده است. شما در زکات پول را پرداخت می‌کنید و به‌هیچ‌وجه به بازگشت این پول فکر نمی‌کنید؛ اما سودی که از ربا حاصل می‌شود کاملاً در تضاد با زکات است. کسانی که ربا می‌دهند در حال بلعیدن ثروت شما هستند و به‌‌ ازای آن هیچ چیز دیگری به شما نمی‌دهند. ربا مانند خونخواری است و این خونخواری رباخواران سرانجام شما را فلج خواهد کرد.

%بت شکن : فلج شدن معیشت جامعه در اثر گسترش بانک داری (رباخواری) موید همین مطلب است. % job_Victim_bank

تسنیم:‌ اگر درصد ربا پایین باشد چرا باز هم فلج کننده خواهد بود؟ خدا در این موضوع چرا اینقدر سخت گرفته است؟

شیخ عمران نزار حسین : زمانی که «اقتصاد ربوی» حاکم باشد، همانند جاروبرقی خیلی بزرگی در بازار عمل می‌کند و ثروتها را می‌بلعد. ربا ثروت الجزایر را کاملاً بلعید؛ ثروت اندونزی، پاکستان و بنگلادش را کاملاً بلعید؛ در این نوع از اقتصاد یک جریان گسترده انتقال پول روی می‌دهد؛ در نتیجه یک بخش از جهان روز به روز فقیرتر و فقیرتر می‌شود و بخش دیگر پولدارتر و پولدارتر.

%بت شکن : آکسفام تا سال 2014 اعلام کرد ؛ ثروت 85 نفر با ثروت نصف جمعیت کره ی زمین برابر است !!! شرح در بت شکن  %

تا‌جایی‌که به نقطه‌ای می‌رسیم که بخشهایی که در حال فقیر شدن بود، به ب